Етър спечели още една точка – този път в Пловдив

Локомотив Пловдив и Етър завършиха наравно 1:1 в среща от 19-ия кръг на Efbet лига.

Домакините от Пловдив изпуснаха добър шанс да се изкачат до второто място в класирането, докато Етър се добра до заслужено равенство, след като двата тима си разделиха по едно полувреме.

Това беше втори пореден позитивен резултат за великотърновци, след като през миналата седмица те направиха 0:0 с Левски. Равенството ги оставя последни с 13, колкото има и Славия, а Локомотив е трети с 38.

През първата част Димитър Илиев удари гредата със силен удар. В 43-ата минута домакините поведоха. След центриране на Бирсент Карагерен от десния фланг Георги Минчев бе точен с глава.

В 62-ата минута след центриране от корнер на далечната греда Венелин Филипов стреля с глава, но нацели страничната греда. “Болярите” стигнаха до изравняване в 70-ата минута. Симеон Мечев центрира от фаул и Пламен Крачунов засече топката за 1:1.

Малко след това съдията на два пъти можеше да изгони играч на домакините заради удари без топка. Не го направи и това ядоса бранителя на гоститеЗдравко Илиев който заради последователни реплики получи два жълти картона.

До края Локомотив с човек повече не успя да стигне до победата.