Славия (Прага) поднесе изненадата в Лига Европа

Славия (Прага) поднесе голямата изненада в реваншите на 1/16-финалите в турнира Лига Европа като победи английския Лестър на негов терен с 2:0 и след 0:0 в Чехия преди седмица е осминафиналист. Голове през второто полувреме на Лука Провод и Сима донесоха успеха на Славия.

Тежка вечер имаха и други фаворити, например Милан, който се измъкна с голям късмет от реванша с бившия шампион на Европа Цървена звезда. Двата тима завършиха 1:1 в Милано, след като преди седмица стигнаха до 2:2 в Белград. Звезда не загуби и в двата мача и отпада, като и в двата двубоя игра с човек по-малко за дълги периоди. На “Сан Сиро” бе изгонен Марко Гобелич в 70-ата минута.

Добре познатият ни Йънг Бойс, който бе в една група с българския ЦСКА, победи Байер Леверкузен и на немска земя – 2:0, като продължава напред с общ резултат 6:3. Другият тим от групата, който излезе в елиминациите – Рома, също е осминафиналист.

Всички резултати от 1/16-финалите:

Тотнъм – Волфсбергер 4:0 (общ резултат 8:1)

Брюж – Динамо (Киев) 0:1 (1:2)

Манчестър Юнайтед – Реал Сосиедад 0:0 (4:0)

Милан – Цървена звезда 1:1 (3:3, победа с повече голове на чужд терен за италианците)

Лестър – Славия (Прага) 0:2 (0:2)

Рома – Брага 3:1 (5:1)

Динамо (Загреб) – Краснодар 1:0 (4:2)

Байер Леверкузен – Йънг Бойс 0:2 (3:6)

ПСВ Айндховен – Олимпиакос 2:1 (4:5).