Гол на Меси не стигна, Аржентина изпусна точки в световните квалификации

Лионел Меси, Аржентина

Аржентина отново не успя да спечели домакински мач в световните квалификации и направи само 1:1 срещу Чили. Един от големите фаворити остава втори в групата на зона “Южна Америка”, на точка зад лидера Бразилия.

Преди мача на стадиона в Сантяго дел Естеро бе открита статуя на покойния идол Диего Марадона. Звездите на домакините се появиха със специално подготвени фланелки, на гърдите на които бе ликът на Диего. Марадона си отиде през ноември миналата година след инфаркт.

Аржентина поведе с гол на Лионел Меси от дузпа в 24-ата минута, но само 12 минути по-късно Алексис Санчес изравни. Така във второ поредно домакинство един от големите фаворити в групата не спечели (след 1:1 с Парагвай). Все пак с 3 победи и две ремита Аржентина има 11 точки. Бразилия води с 12 (пълен актив от четири срещи), а тази нощ приема Еквадор.