Волейболистите загубиха и от Италия в Лигата на нациите

Волейболните национали на България записаха трета загуба от четири мача в Лигата на нациите. Нашите паднаха от Италия с 2:3, след като в предишния двубой пак с тайбрек отстъпиха и на Германия. Така след първите 4 кръга на турнира, България е само с една победа – над Австралия.

В първия гейм изоставахме, но бяхме близо в резултата до 15:17, след което италианците натиснаха педала на газта и взеха тази част лесно – 25:19.

С отлично представяне на Николай Къртев и Аспарух Аспарухов във втория гейм нещата се обърнаха, за да изравним с 25:20. Третата част бе кошмарна, като италианците ни затвориха с лекота – 13:25.

Голямата драма бе в следващата част, когато нашите измъкнаха битката на нерви и точка за точка в края. След 25:23 мачът отиде в пети гейм.

В тайбрека обаче не издържахме, въпреки че отново играта бе точка за точка. С 13:15 геймът отиде за Италия.

Радослав Парапунов с 22 точки и Аспарух Аспарухов с 19 бяха двамата най-резултатни волейболисти на България. За Италия Алесандро Микелето се отличи с 21 точки.