Вратар вкара за Ливърпул в края на луда драма в Англия

Алисон, Ливърпул

Ливърпул остава в играта за място в Шампионската лига, след като вратарят Алисон Бекер заби победен гол секунди преди края при гостуването на Уест Бромич, спечелено с 2:1 от вече бившите шампиони. Бразилският страж отиде в противниковото наказателно поле след корнер дълбоко в добавеното време и вкара изключително попадение с глава, за да хвърли в еуфория играчите и мениджъра Юрген Клоп.

Уест Бромич, който е изпаднал от две седмици, игра за честта си и почти спря претендентите за четворката. Хайл Робсън-Кану откри в 15-ата минута, а Мохамед Салах изравни в 33-ата с 22-рия си гол за сезона във Висшата лига. Гостите уцелиха греда чрез Роберто Фирмино, изпуснаха още положения, но и домакините на контраатака не се отказваха да търсят попадение.

То стигнаха до такова в 72-рата минута, но то бе отменено след намеса на системата ВАР, тъй като играч в неактивна позиция бе в засада пред вратаря Алисон и се прецени, че пречи на намесата му.

Самият Алисон стана герой, засичайки с глава центрирането от корнер на Трент Александър Арнолд и донесе победата на гостите.

Те имат 63 точки и са пети в класирането, четвъртият Челси е с 64, а вторият Лестър има 66. Вторият Манчестър Юнайтед и шампионът Манчестър Сити вече са си гарантирали място в четворката и на теория.

Всички три тима, преследващи свободните две позиции, имат по два оставащи мача, като във вторник Челси приема Лестър. В сряда Ливърпул гостува на Бърнли, който вече е спасен.