Двата лондонски отбора с победи в Европа преди дербито

Големите съперници от Северен Лондон в английския футбол Тотнъм и Арсенал, спечелиха първите си осминафинални мачове в Лига Европа и си постлаха добре за реваншите в турнира. Те ще се изправят в лондонско дерби в неделя, вече във Висшата лига.

Тотнъм надигра у дома Динамо (Загреб) с 2:0 с два гола на Хари Кейн, дошли и след груби грешки на бранителите на хърватския съперник.

Арсенал по същото време си тръгна от Гърция с победа с 3:1 над Олимпиакос и реално си свърши работата преди реванша. Габриел и резервата Мохамед Елнени вкараха в последните 10 минути при резултат 1:1, след като преди това Арсенал бе повел със страхотен гол на Мартин Йодегор, а звездата на домакините Юсеф ел Араби изравни.

Рома надигра класически Шахтьор с 3:0 и няма притеснения преди да пътува за реванша в Украйна. Лоренцо Пелегрини откри след хубава асистенция на Педро преди почивката, а след нея Стефан ел Шаарави и Джанлука Манчини отказаха гостите.

С попадения на Хорхе Молина и Роберто Солдадо, испанският Гранада продължава да мечтае в турнира – 2:0 у дома над Мьолде. В миналия кръг дебютантът в евротурнирите удари Наполи, а сега е на път да елиминира и опитните норвежци.