Милан вкара късен гол и си тръгна непобеден от “Олд Трафорд”

Милан си тръгна непобеден от гостуването на Манчестър Юнайтед в първи осминафинал в Лига Европа – 1:1, след като вкара в добавеното време. Симон Кяер с глава донесе ремито за италианския гранд, който изоставаше до този момент след попадението на 18-годишния Амад Диало за Юнайтед.

Това бе мачът на вечерта в този етап от турнира, като двата отбора имат общо 10 купи на европейските шампиони и са грандове на континента.

Милан видя и отменен гол на Франк Кеси за игра с ръка на халфа, а Юнайтед може да съжалява да два невероятни пропуска на Хари Магуайър и Даниел Джеймс от близо, когато изглеждаше по-лесно топката да бъде вкарана във вратата.

Това е пети сблъсък в евротурнирите на двата клуба, като Милан е елиминирал съперника четири пъти и отпадна в последната им среща преди 11 години.

Аякс взе отличен аванс преди реванша срещу швейцарския шампион Йънг Бойс с 3:0. С голове в последния половин час на Дави Клаасен, Душан Тадич и Бриан Броби, тимът от Амстердам изглежда сигурен четвъртфиналист.

Рейнджърс продължава отличен сезон дни, след като спечели титлата в Шотландия. Воденият от Стивън Джерард отбор стигна до 1:1 в Прага срещу Славия и е фаворит преди реванша в Глазгоу. Домакините поведоха със страхотно попадение на Николае Станчу, но Филип Хеландер изравни още до почивката за Рейнджърс.

Виляреал изглежда също с повече от един крак в четвъртфиналите след 2:0 в Киев над Динамо с голове на Пау Торес и Раул Албиол.