Два английски гола дадоха ключова победа на Челси в Португалия

С голове на английските национали Мейсън Маунт преди почивката и Бен Чилуел пет минути преди края, Челси спечели с 2:0 като гост на Порто в първи четвъртфинал в Шампионската лига.

Британският отбор изигра мача изрядно тактически, въпреки че домакините атакуваха повече и имаха куп възможности, отправяйки цели 17 удара към вратаря на Челси Едуар Менди. Гостите обаче се браниха здраво и бяха много по-опасни в завършващата фаза, като имаха в актива си и две греди при убийствените си контраатаки.

По-зрелият отбор взе своето и чака спокойно реванша в Лондон след седмица. Челси не е бил на полуфинал от 2014-а, когато бе елиминиран от Атлетико. В сезоните след това, до този, отборът от Западен Лондон дори не успяваше да преодолее осминафиналната фаза.