ЦСКА и Лудогорец не се победиха в първия дуел за Купата

ЦСКА - Лудогорец

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в първа среща от полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол.

“Червените” пропуснаха да победят своя съперник, след като в последния половин час от срещата на “Българска армия” играха с човек повече.

Това беше дебют за наставника Любослав Пенев, който за четвърти път пое треньорския пост в клуба. Лудогорец ще е фаворит на реванша на 14 април, тъй като вкара гол на чужд терен.

Първото полувреме под снега в София беше скучновато и двата отбора отправиха точни удари, но твърде леки.

Всички интересни ситуации в мача бяха през втората част. В 54-ата минута ЦСКА имаше първия добър шанс за гол, но удар на Рафаел Енрике бе спасен от Кристиан Кахлина.

В 6-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко заради нарушение и втори жълт картон на Бърнард Текпетей, който фаулира Джером Синклер.

ЦСКА се възползва от численото предимство и вкара за 1:0 в 77-ата минута. Тиаго Родригеш бе точен със силен удар след асистенция на Жеферсон.

Лудогорец обаче успя да изравни в 83-ата минута. Кирил Десподов центрира от фаул и на далечната греда Каули Оливейра засече за крайното 1:1.