ПСЖ спря двегодишна серия на Байерн и взе аванс в четвъртфинала

Пари Сен Жермен победи европейския първенец Байерн с 3:2 като гост в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Мачът бе и повторение на финала от миналия сезон, когато баварците спечелиха с 1:0 и вдигнаха трофея.

В Мюнхен парижани поведоха в 3-ата минута с гол на Килиан Мбапе след неумела намеса на Мануел Нойер. Маркиньос удвои в 28-ата минута, като и за двете попадения асистенциите бяха на Неймар.

Байерн натискаше мощно, а гостите отвръщаха с контраатаки. Поредното центриране бе реализирано все пак от Ерик Максим Чупо-Мотинг в 38-ата минута и шампионите на Европа намалиха изоставането си преди почивката – 1:2.

През второто полувреме атаките на Байерн бяха непрестанни, а ударите валяха – общо 31 към вратата на гостите. Томас Мюлер изравни с глава в 60-ата минута и сякаш нещата отиваха към обрат, но детето-чудо на световния футбол Мбапе вкара нов прекрасен гол след поредната контра – 2:3.

До края топката не пожела да влезе във вратата на гостите, които се оттеглят за реванша с аванс. Така ПСЖ прекъсна поредица от 19 мача без загуба на Байерн в турнира, започнала през март 2019 г. Тимът на Ханзи Флик не е отпаднал, но ще има тежката задача да вкара поне 2, а вероятно и 3 гола в реванша в Париж.