ЦСКА завърза битката за титлата с победа над Лудогорец

Лудогорец - ЦСКА

ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 на “Българска Армия” в последния мач от есенния полусезон в родния футбол.

Това бе отложена среща от Първа лига, която даваше последна възможност за “червените” да съкратят разликата с шампиона и те се възползваха от нея. След много нерви и гол на Юрген Матай през второто полувреме, вече само две точки разделят двата претендента за титлата – 42 срещу 40.

Двубоят в София бе изпълнен с изключително много сблъсъци между играчите на двата отбора и бе цяло чудо, че червеният картон бе само един. Той бе за Карло Мухар от домакините, но в продължението на срещата, когато вече резултатът бе 1:0. Жълтите картони бяха общо 13, а Лудогорец не направи достатъчно в атака в рамките на мача и сякаш играеше твърде предпазливо. След попадението тръгна напред, но отново не успя да заслужи поне точката.

В 77-ата минута ЦСКА стигна до своя момент. Томас Лам центрира от фаул и на далечната греда Юрген Матай надскочи Клод Гонсалвеш, за да отклони точно с глава.

В началото на 8-минутното продължение на мача Карло Мухар беше изгонен с втори жълт картон заради грубо нарушение срещу съперник. В 96-ата минута пък играчите на двата отбора се сдърпаха в меле, след като Иван Турицов получи инструкции да падне на тревата, за да печели време.

Всички тези прекъсвания на играта не позволиха на разградчани да създадат опасности пред Бусато, но и без това кой знае колко такива нямаше в рамките на целия мач.