Тотнъм и Ливърпул направиха зрелище в Лондон (резултати)

Тотнъм

Отборът на Тотнъм се завърна към футболните си ангажименти с равенство срещу борещия се за титлата в английския футболен елит Ливърпул. Двата отбора направиха зрелищното 2:2 на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм” в Северен Лондон, макар реферът на двубоя Пол Тиърни да се опита всеячески да опорочи мача с голям брой неадекватни свои намеси.

Иначе, Хари Кейн откри резултата в 13-ата минута. Диого Жота изравни резултата в 35-ата минута. Анди Робъртсън вкара втори гол за Ливърпул в 69-ата минута, но минути по-късно Хюн-мин Сон изравни. В 78-ата пък с директен червен картон бе изгонен Анди Робъртсън.

По този начин мърсисайдци се отдалечиха от лидера Манчестър Сити, който е с 44 точки, докато хората на Юрген Клоп останаха с три по-малко. Тотнъм от своя страна вече има актив от 26 точки, но и три мача по-малко спрямо другите отбори в лигата.