ЦСКА победи Осиек с 4:2

ЦСКА се справи с хърватския Осиек с 4:2 и направи огромна крачка към класиране в плейофния кръг на турнира УЕФА Лига на Конференциите. Армейците” бяха безпощадни преди почивката, когато дръпнаха с 3:1. Георги Йомов вкара през второто полувреме за крайното 4:1, след като преди почивката беше в основата на други две попадения.

В 30-ата минута Брадли Мазику откри резултата с мощен изстрел по диагонала от ляво, вече влязъл в наказателното поле. Амос Юга обаче спечели спорна топка и свърши работата с паса.

В 38-ата минута ЦСКА нанесе нов удар. Иван Турицов проби от дясно и центрира, след акто Георги Йомов го изведе на фланга. Греъм Кери чакаше топката сам срещу вратаря и с глава я прати в мрежата на вратаря Ивица Ивушич.

Веднага след изпълнението на центъра гостите стигнаха до корнер. иван Фиолич центрира, а Иван Турицов отклони топката в собствената си врата и намали преднината на столичани.

Головото шоу продължи само след минута и половина. Йомов проби от дясно, откъдето гостите изпитваха сериозни трудности и центрира. Жорди Кайседо само излезе пред хърватския защитник и с глава препарира за трети път вратаря Ивушич.

В 74-ата минута дойде ред и на Йомов да възнагради добрата си игра с гол. Но Жорди Кайседо проби от ляво, надбяга двама от хърватския отбор и даде на 3 метра на Йомов, който нямаше как да сбърка.

В 3-ата минута на добавеното време гостите намалиха на 2:4, след като резервата Топчагич изпревари Валентин Антов при центриране от дясно и вкара и заради неразчетеното излизане на вратаря Бусато.