Локомотив и Копенхаген не се победиха в Пловдив

Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив и Копенхаген завършиха 1:1 в първия мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Така крайният победител и участник в плейофния кръг ще бъде определен другата седмица в Копенхаген.

Двубоят се игра при голяма жега, като температурата беше 37 градуса. В 5-ата минута вратарят на домакините Илко Пиргов излезе съобразително срещу връхлатащия срещу него Самил Вилчек и принуди нападателя на гостите на стреля неточно. Седем минути по-късно Кристиан Гомис центрира към Димитър Илиев, но Бирсент Караген финтира в наказателното поле на гостите Виктор Нелсън, който го повали. Реферът отсъди дузпа за “черно-белите”. Зад топката застана Димитър Илиев, който хладнокръвно се разписа за 1:0.

Гостите реагириха и в 74-ата минута изравниха, след като влезлият на смяна Пеп Биел се разписа от пряк свободен удар за 1:1. Две минути по-късно те можеха да сътворят пълен обрат, след като получиха право да изпълнят дузпа за Нарушение на Милош Петрович срещу Кевин Дикс. Камил Вилчек обаче уцели гредата.