Царско село надви Славия и мечта е за топ 6

Царско село победи Славия с 2:0 в мач от 20-ия кръг на родната Първа лига.

Така след равенството срещу Берое и обратът срещу Арда, отборът на Славия претърпя поражение, което го оставя на 12-ата позиция в класирането.

Царско село от своя страна пък запази осмата си позиция, като вече е доста по-близо до място в първата шестица, отколкото до опасната зона в дъното на класирането.

Днес успехът за Царско село бе напълно заслужен, като домакините тотално надиграха отбора на Славия, който от своя страна не отправи нито един точен удар в мача, не успя да достигне и до чисто голово положение.

Резултатът бе открит в 20-ата минута на мача, когато Стефан Христов засече отличното центриране на Луи Нганиони.

Царско село имаше още доста положения, с които можеше да реши мача, но направи няколко пропуска. За щастие на “царете” това не се оказа фатално, защото Славия просто не успяваше да направи нищо в атака.

Мачът бе решен окончателно десет минути преди края, когато след отлична контраатака Андерсон Кордейро подаде към Емануил Манев, който завърши с гол за 2:0.