Челси с важен успех в битката за топ 4

Челси победи с 2:0 Евертън, в директна битка за местата даващи право на участие в Шампионска лига.

Изключително важни точки за Челси, който продължава невероятната си серия под ръководстовто на Томас Тухел, който няма загуба в 11-те си мача начело на тима. Освен това при него Челси заигра наистина доста силен футбол, а деветте сухи мрежи в тези 11 двубоя го доказват.

Днес успехът на “сините” от Лондон дойде напълно заслужено, като в неговата основа бе Кай Хаверц. Той бе леко пренебрегван от сънародника си Тухел в последните седмици, но пък се завърна в титулярния състав със стил, като със сигурност ще го видим да стартира по-често в следващите мачове.

Хаверц бе замесен и в двата гола, макар в края на мача името му така и да не бе изписано на таблото.

В 31-ата минута на мача Маркос Алонсо центрира остро, а Хаверц отправи удар, който рикошира в крак на бранител и влезе във вратата.

1:0 за Челси, а попадението бе записано като автогол на бранителя Бен Годфри, защото сякаш ударът на Хаверц щеше да излезе извън рамката на вратата.

Хаверц отново бе главен герой на терена, когато излезе на отлична позиция и опита да финтира вратаря Пикфорд, който го фаулира, а това означаваше дузпа. С изпълнението се нагърби Жоржиньо, който отбеляза за 2:0.

Челси и Евертън заемаха четвъртото и петото място преди мача с точка разлика помежду си. В крайна сметка лондончани запазиха позицията си непроменена, но авансът им пред “карамелите” е вече четири пункта. Евертън бе изместен от петото място от Уест Хем, който в късния мач от вечерта победи Лийдс с 2:0.