Челси спечели ключова победа в битката за топ 4

Челси победи с 2:1 Лестър в големия мач на предпоследния кръг от английската Висша лига. Така “сините” от Лондон взеха частичен реванш за загубения финал за Купата на ФА в събота от същия съперник, но по-важно – изместиха го от третото място и почти сигурно си спечелиха място в топ 4. А то дава квота за Шампионската лига през следващия сезон.

Челси натискаше през цялото първо полувреме, но два отменени гола (правилно) спряха домакините да поведат. След паузата Антонио Рюдигер откри, а Жоржиньо от дузпа удвои. 14 минути преди края Келеши Ихиеначо намали преднината на Челси, но Лестър нямаше сили да вкара изравнителен гол.

С победата тимът на Томас Тухел е трети с 67 точки, а Лестър остава четвърти с 66. Ливърпул е пети с 63, но и мач по-малко. При победа в сряда вечер като гост на Бърнли, отборът на Юрген Клоп ще измести “лисиците” от четвъртото място.

Брайтън обърна шампиона Манчестър Сити от 0:2 до 3:2 в друг драматичен двубой. Манчестър Юнайтед не успя да победи у дома изпадналия Фулъм – 1:1, а Лийдс затвърди отличната си форма и би навън Саутхемптън с 2:0.

Феновете се завърнаха по трибуните за мачовете от Висшата лига – по 20 процента от капацитета на стадионите бе пълен.