Челси с нова грешна стъпка – не успя да победи Брайтън

Челси

Отборът на Челси направи четвърта поредна грешна стъпка във Висшата лига и вече изглежда абсурдно да говорим за европейския клубен шампион като претендент за титлата в Англия.

“Сините” от Лондон направиха 1:1 като гости на Брайтън, с което вече нямат победа от “Боксинг дей” на 26 декември.

Ремито също така остави Челси на третото място с 44 точки, 12 по-малко и мач повече от лидера Манчестър Сити, заради което спокойно може да кажем, че лондончани са аут от биткта за титлат.

Те загубиха именно от Сити в последния кръг, а преди това направиха ново реми с Брайтън и реми с Ливърпул.

Всъщност още от декември Челси изпитва огромни трудности, като спечели само един от последните си седем мача в първенството.

Челси успя да открие резултата на южното крайбрежие в 28-ата минута, когато Хаким Зиеш, който отказа да отиде на Купата на Африка, за да остане в клуба си, стреля от разстояние, а топката влезе в близкия ъгъл на вратаря.

Отборът на Брайтън, който е една от приятните изненади на първенстовто обаче не се предаде и продължаваше да играе доста добре, като след няколко добри шанса успя заслужено да изравни.

Стори го бранителят Адам Уебстър, който с глава се разписа след центриране от корнер.

Така изглежда целта пред Челси до края на сезона ще е просто да запази мястото си в топ 4, докато намиращият се на девето място Брайтън ще опита да с едоближи до историческо първо европейско участие.