Челси и Тотнъм с престижни победи, равенство за Манчестър Юнайтед

Челси

Рекордната покупка Ромелу Лукаку се разписа в повторния си дебют за отбора на Челси, който надигра тотално Арсенал в мач от втория кръг на английското първенство и спечели с 2:0 на “Емирейтс”.

Челси доминираше категорично през целия мач и си спечели рано трите точки. Лукаку, чийто повторен дебют дойде почти 10 години след първия за “сините”, се разписа още в 15-ата минута, когато бе оставен на празна врата при пас на Рийс Джеймс и вкара от около два метра. Самият Джеймс записа и гол към асистенцията си в 35-ата минута.

Манчестър Юнайтед измъкна 1:1 срещу Саутхямптън на “Сейнт Мерис” и записа 27-и пореден мач без загуба като гост във Висшата лига, с което изравни рекорда на Арсенал от периода 2003-2004 година.

Тимът на Оле Гунар Солскяер не допусна поражение извън “Олд Трафорд за първенство през миналия сезон, а за последно падна в шампионата на 19 януари 2020 година с 0:2 от Ливърпул на “Анфийлд”.

Манчестър Юнайтед може да постави нов рекорд още следващата неделя при гостуването на Уулвърхямптън.

Тотнъм пък победи Уулвърхемптън като гост с 1:0, въпреки че “шпорите” на моменти бяха надиграни тотално. Те вкараха единствения гол в деветата минута, след като Деле Али бе съборен в наказателното поле от вратаря Жозе Са и сам вкара дузпата. Това бе първият гол на Али във Висшата лига от март 2020 насам. През второто полувреме спряганият за трансфер Хари Кейн влезе като резерва.