България загуби драматично от Германия на Евроволей

България волейбол

България допусна първото си поражение по време на европейското първенство по волейбол за жени. В Пловдив воденият от селекционера Иван Петков състав загуби драматично с 2:3 (23:25, 25:16, 21:25, 25:18, 10:15) в третата си среща от шампионата на Стария континент.

Бундестима водеше с 23:21 в края на първата част, за да поведе в резултата с 25:21.
Българките се върнаха в двубоя след категоричното 25:16 във втория гейм, но германките отново си върнаха преднината след 25:21 в следващата част.
“Лъвиците” се добраха до решителен гейм, след като се наложиха с 25:18, за да изравнят до 2:2 след атака на Гергана Димитрова.

В тайбрека на двубоя Германия поведе с 3:0 и 8:3, за да се поздрави с крайния успех при 15:10 и 3:2 след повече от два часа игра.

Във вторник българският отбор ще се изправи срещу Чехия в четвъртия си мач от Евро 2021.

България заема второто място във временното класиране в група “В” на шампионата с актив от 7 точки след 2 победи и 1 поражение.