Левски си върна на Славия, победи го за първенството

Левски победи Славия с 1:0 на стадион “Георги Аспарухов” в среща от 22-ия кръг българското футболно първенство.

Двубоят се игра при тежки условия особено през второто полувреме заради силен снеговалеж, а единственото попадение вкара Найджъл Робърта в края на мача.

Така “сините” взеха реванш за загубата от този съперник в четвъртфиналите за Купата на България преди четири дни.

Здравко Димитров от “сините” на два пъти удари гредата през първото полувреме, а през второто Димитър Рангелов от “белите” го стори.

Стигна се до 85-ата минута, когато Робърта реализира след подаване на Марин Петков от пряк свободен удар.

Това беше пети пореден мач за Левски без загуба в Първа лига и той им отрежда все още осмо място в класирането с актив от 27 точки. . Славия остава с 19 точки на 12-ата позиция.