Чехкиня спечели “Ролан Гарос” във финала на дебютантките

Барбора Крейчикова

Чехкинята Барбора Крейчикова, която не бе поставена в основната схема, спечели титлата на “Ролан Гарос” при жените след победа на финала над Анастасия Павлюченкова (Русия) – 6:1, 2:6 и 6:4. И за двете това бе дебютно участие на толкова висока сцена.

Това е четвърти трофей от Големия шлем на сингъл в историята на чешкия женски тенис след победите на покойната Яна Новотна на “Уимбълдън” през 1998 и двете титли на Петра Квитова от същия турнир (2011 и 2014).

Чехкинята доминираше изцяло през първия сет, в който даде само един гейм на руската си съперничка 6:1. Ролите се размениха във втората част, в която 31-годишната рускиня тотално наложи своята воля и макар да използва медицински таймаут, съумя да изравни резултата след 6:2.

Барбора проби решително при 3:3 в сет номер три, за да вземе необходимото предимство по пътя към победата. Тя заигра и много стабилно на свое подаване, като не позволи на рускинята да се върне в мача.

Павлюченкова спаси две шампионски точки на собствен сервис, но в крайна сметка Крейчикова не сгреши и затвори сета, а с това и мача – 6:4.