Швейцария изпусна точки срещу Уелс

Швейцария - Уелс

Уелс и Швейцария разделиха точките в мач от група А от Евро 2020 – 1:1 на стадиона в Баку. Двата тима изиграха интригуващ мач, в който швейцарците доминираха през по-голямата част, но изпуснаха шансовете си да спечелят трите точки.

Италия е фаворитът в групата, който има вече 3 точки след убедителната победа над Турция с 3:0 на старта.

От първите минути швейцарците натискаха сериозно и в 26-ата минута Харис Сеферович стреля с левия крак, но топката премина над гредата. В последната минута на първата част Бреел Емболо намери Сеферович, който този път не нацели достатъчно добре топката.

В 49-ата минута Швейцария поведе. Емболо надскочи Конър Робъртс след центриране от корнер и прати топката с глава в мрежата – 1:0.

В 65-ата минута Емболо бе близо до втори гол, след като нахлу на скорост отляво и стреля към далечния ъгъл, но топката мина покрай страничната греда.

В 73-ата минута Уелс стигна до гол при една от малкото си добри ситуации. Кийфър Муур надскочи отбраната на “кръстоносците”, за да отбележи с глава – 1:1.

Десетина минути по-късно пак имаше гол, но той бе отменен заради засада. Резервата Марио Гавранович вкара, но бе зад защитата на съперника и намесата на ВАР анулира попадението.