Белгия разби Русия в Санкт Петербург и показа сила

Белгия, Ромелу Лукаку

Белгия разби Русия в мач от група В на Евро 2020 – 3:0 насред Санкт Петербург. “Червените дяволи” вкарват поне три гола в трети пореден мач срещу този съперник, а с днешната победа оглавиха класирането в групата.

В квалификациите за Европейското лидерът в ранглистата на ФИФА надви руските национали първо с 3:1, а после и с 4:1.

Фаворитът в мача Белгия поведе рано в резултата, след като Ромелу Лукаку откри с безпощаден удар от десетина метра. Русия се активизира, но атаките на белгийците останаха далеч по-опасни.

В 34-ата минута се стигна до втори гол за “дяволите”, този път след вратарска грешка. Антон Шунин боксира неумело центриране в краката на Тома Мюние – 2:0.

След почивката Белгия се прибра и заигра на контраатака, напълно контролирайки събитията на терена. Руснаците не стигнаха до чисто положение.

Две минути преди края Лукаку се разписа и за втори път, след като Мюние го намери чудесно с извеждащ пас – 3:0.

В групата Белгия има 3 т., колкото събраха и финландците след победата си над Дания. Другите два отбора са с 0 т.