Драма в Амстердам донесе победата на Нидерландия

Нидерландия

Нидерландия започна с победа с 3:2 над Украйна участието си на европейското първенство по футбол. Мачът от група “С”, който се игра в Амстердам, се превърна в най-резултатния и най-зрелищния от началото на Евро 2020, като всички голове в срещата паднаха след почивката, а в герой за домакините се превърна крайният бранител Дензел Дъмфрис, който вкара победното попадение пет минути преди края на редовното време.

В 52-рата минута атака по десния фланг завърши с центриране по земя. Топката бе отбита с ръка от Бушчан, но попадна у напълно непокрития Вайналдум, който от около 15 метра нямаше затруднения да я прати в полуопразнената врата.

Нова атака отдясно в 59-ата минута завърши с колебливо изчистване на украински бранител. Топката на крака на Вут Вегхорст, който въздуха вкара за 2:0 с плътен удар с десния крак.

Въпреки пасива от два гола и оставащият само половин час до края на мача, отборът на Украйна не се отказа от целите си и показа невероятен боен дух.
Играчите на Андрий Шевченко намалиха на 1:2 в 75-ата минута, когато капитанът Андрий Ярмоленко вкара със зрелищен удар с левия крак от около 25 метра, който попадна точно в горния десен ъгъл на вратата на Стекеленбург.

В 79-ата минута Украйна изравни за 2:2. Центриране от фаул намери напълно непокрития Роман Яремчук, който с глава матира Стекеленбург за втори път.
Това обаче не бе всичко в мача и в 85-ата минута Нидерландия отново поведе. Резервата Нейтън Аке центрира от левия фланг, а Дензел Дъмфрис надскочи Олександър Зинченко и с глава реализира за 3:2.

С победата Нидерландия се изравни на върха в класирането в групата с три точки с тима на Австрия, който по-рано днес се наложи с 3:1 над Северна Македония.