Бразилия за първи път не победи на Копа Америка

Копа Америка

Бразилия направи 1:1 с Еквадор в последния си мач от група В на Копа Америка, но завършва като победител и отива на четвъртфинал. Точката се оказа златна за еквадорците, които също продължават като четвърти в нея. Едер Милитао откри за селесао в 37-ата минута, но в 53-ата Анхел Мена изравни. Нападателят на ЦСКА Джорди Кайседо остана резерва за Еквадор.

По същото време Перу спечели с 1:0 срещу Венецуела с гол на Андре Карийо и остави венецуелците последни с 2 т.

Така крайното класиране в група В на Копа Америка е:

1. Бразилия 10 т., 10-2 голова разлика

2. Перу 7 т., 5-7

3. Колумбия 4 т., 3-4

4. Еквадор 3 т., 5-6

5. Венецуела 2 т., 2-6.

На четвъртфиналите Бразилия чака в Рио де Жанейро на стадион “Нилтон Сантос” в 3 ч след полунощ на петък срещу събота четвъртия в група А. Към момента на това място е Уругвай, който ще остане там, ако не спечели срещу Парагвай довечера.

В полунощ на петък срещу събота Перу ще играе в Гояния срещу третия в група А, на следващата вечер (събота срещу неделя) Колумбия ще срещне втория в тази група в Бразилиа, а отново в Гояния ще играят Еквадор и победителят в другия поток – вероятно Аржентина.