Белгия изхвърли шампиона Португалия от Евро 2020

Белгия - Португалия

Европа ще има нов шампион по футбол, след като Белгия детронира актуалния такъв – Португалия, с 1:0 в осминафиналите на Евро 2020. “Червените дяволи” спечелиха с гол на Торган Азар в 42-рата минута. Това бе единственият точен шут на белгийците в рамката на вратата на Руи Патрисио за 90 минути, докато португалците имаха няколко отлични възможности да изравнят.

С победата Белгия е на четвъртфинал, където я чака среща с Италия – един от най-впечатляващите тимове в турнира до момента. А “дяволите” ще треперят и за звездите си Кевин де Бройне и Еден Азар, които излязоха от мача срещу Португалия с травми.

След края Кристиано Роналдо се ядоса и ритна капитанската лента на отбора си, което предизвика вълна от гняв в родината му. Със 109 гола за националния тим, суперзвездата търси едно попадение, което да го направи рекордьор в историята на футбола по голове за родината. Сега Роналдо дели първото място с иранеца Али Даеи.