Ботев и Черно море си размениха по гол в Пловдив

Ботев Пловдив и Черно море завършихан аравно 1:1 в Коматево в среща от групата на отборите между седмия и десетия в Първа лига.

Така пловдивчани продължават да са без победа в плейофите и ще завършат на десетата позиция, докато “моряците” остват на седмата позиция с актив от 42 точки и са най-близо до баража за Лигата на конфедерациите.

Срещата в Пловдив предложи няколко интересни момента, но като цяло равенството бе закономерно.

В 17-ата минута Филип Филипов от домакините нацели гредата в ситуация очи в очи с вратаря Георги Георгиев.

В 42-ата минута Черно море поведе в резултата с попадение на централния защитник Стефан Станчев, който реализира с глава след центриране от корнер на Илиан Илиев.

Изравняването дойде в 69-ата минута с попадение на тарана Атанас Илиев. Той засече центриране на Па Конате от левия фланг и прати топката с глава в близкия ъгъл на Янко Георгиев.

Ботев твърдо остава на десетата позиция с актив от 26 точки.