Милан пропусна да си осигури място в Шампионската лига и ще трепери в Бергамо

Милан не успя да победи у дома Каляри в мач, който даваше квота на “червено-черните” за Шампионската лига при тяхна победа. Срещата обаче завърши 0:0, а не играещите за нищо сардинци си заслужиха точката. Те се спасиха от изпадане часове по-рано, когато Беневенто пропусна да победи Кротоне у дома (1:1).

Въпреки това Каляри спря Милан и го остави да трепери с предстоящи кошмарни 90 минути срещу Аталанта като гост в Бергамо в неделя. Само победа осигурява на гранда място в четворката, а при реми или поражение той ще се надява на провали на конкурентите.

Милан е четвърти със 76 т., колкото има и третият Наполи. Аталанта е със 78, но вече си осигури място в Шампионската лига. Петият Ювентус е със 75 т. и при победа над Болоня навън в неделя, ще очаква провал на неаполитанците или “росонерите”. При равен актив (реми на Юве, загуба на Милан), пак отборът от Милано остава пред този от Торино заради предимство в преките двубои.

На дъното също остава една въпросителна. Беневенто е с 32 точки, а Торино – над него с 35, като един от тези два тима ще изпадне, редом с вече потъналите Кротоне и Парма.

Торино обаче има мач по-малко и ако във вторник вземе дори точка при гостуването на Лацио, се спасява. Ако обаче загуби, го чака директен финал в последния кръг у дома именно срещу Беневенто. Тогава победа на гостите ги оставя в елита, а при домакински успех или реми се спасява Торино.