Борусия Дортмунд вдигна Купата на Германия след голяма победа

Борусия Дортмунд спечели Купата на Германия след разгромно 4:1 на финала над РБ Лайпциг. Мачът в Берлин бе белязан от поредното изригване на двете млади звезди на “жълто-черните” Ерлин Холанд и Джейдън Санчо, които вкараха по два гола за триумфа. Това е пета Купа на страната за Борусия.

Санчо откри в петата минута, а в 28-та Холанд удвои след асистенция на капитана Марко Ройс. В последните секунди на първото полувреме пак той подаде на Санчо за 0:3 и интригата във финала сякаш се изпари.

Чак в 71-вата минута Дани Олмо върна едно попадение за РБ Лайпциг, но бе твърде късно. Холанд вкара пак в края, като не уцели добре топката и тя заблуди вратаря на съперника.

Така треньорът Юлиан Нагелсман ще си тръгне след един много силен сезон с РБ Лайпциг без трофей, за да поеме Байерн. Младият специалист изведе отбора си до второ място в Бундеслигата, финал за Купата на Германия и осминафинал в Шампионската лига, но… няма да има купа за него.