Левски още има надежди за седмото място след обрат срещу Черно море

Левски обърна Черно море с 2:1 на “Герена” пред своите фенове, завърнали се на този стадион близо 6 месеца след последния мач със зрители там. Победата оставя шансове на “сините” за седмото място, въпреки че само преди две седмици то изглеждаше недостижимо.

Илиан Илиев, син на треньора на гостите, откри за тях в 41-вата минута след пробив отляво на Леандро Андраде. Веднага обаче Левски изравни след щастлив рикошет от удара на защитника Начо Монсалве.

След почивката играта бе равностойна, но попадение пак вкараха “сините” – пак бранител, този път Живко Атанасов, реализира отблизо. Вратарят на гостите Георги Георгиев изби удар на Мартин Райнов и Атанасов довкара в празната врата.

Така Левски има вече 37 точки, само с 4 по-малко от Черно море, който е на седмата позиция. Царско село е с 36, а Ботев – само с 25 в тази четворка. Предстоят още по три двубоя на отборите, като на 23 май във Варна е вторият пряк сблъсък на Черно море и “сините”.

Седмият отива на бараж за Лигата на конференциите – третия по сила турнира на УЕФА, като за място там ще гостува на четвъртия в първата шестица.