Бодьо/Глимт изненада Рома и в Рим

Лига на конференциите

Плановете на Жозе Моуриньо за реванш срещу Бодьо/Глимт не се сбъднаха, защото храбрият норвежки тим не се даде и на “Олимпико” в Рим.

В мач от Лигата на конференциите от група “С”, в която е и родният ЦСКА, Рома и норвежците завършиха наравно 2:2.

ака след звучното и историческо 6:1, с което Бодьо унижи Рома преди две седмици, сега отборът от северния полярен кръг не загуби и във Вечния град.

Този изненадващ резултат означава, че вече и на теория ЦСКА няма шанс да продължи напред в турнира. Родният тим има само една точка, докато Бодьо е лидер с 8, а Рома има 7.

Норвежкият шампион Бодьо/Глимт показа страхотна ефективност в Рим, като вкара два гола с двата си точни удара.

В самия край на първата част Ола Солбакен откри с впечатляващ удар от движение, който не остави шанс на стража на Рома.

Все пак с не по-малко красив гол Стефан Ел-Шаарауи успя да върне Рома в мача, преди Бодьо да нанесе своя втори удар.

В 65-ата минута Ерик Ботеим с глава завръши чудесна контраатака на норвежците.

Рома обаче се спаси частично от нов голям срам, когато пет минути преди края Рожер Ибаньес с лице насочи топката към вратата и макар норвежкият страж да изби, се оказа, че той е сторил това зад голлинията.

В друг мач от турнира, родният национал Васил Божиков изведе словашкия Слован (Братислава) с капитанската лента.

Тимът му очаквано победи гибралтарския Линкълн Ред Импс с 4:1, като събра 7 точки в групата си. Толкова има и гръцкият ПАОК, а лидер е Копенхаген с 9 пункта.