ЦСКА загуби от Зоря и при гостуването си

ЦСКА

Украинският Зоря (Луганск) за пореден път се оказа непреодолимо препятсвие за ЦСКА в Европа.

Родният гранд загуби с 0:2 гостуването си в Запорожие, като вече и на теория няма шансове да играе в Лигата на конференциите и през пролетта.

“Червените” са на дъното на своята група “С” със само точка от четири мача, докато днешният им противник Зоря има шест на третото място.

ЦСКА загуби от този съперник преди две седмици в София, а Зоря елиминира родния тим с общо 2:1 в Лига Европа преди четири сезона, с което наистина се превръща в кошмарен опонент за “червените”.

А днес отново може да се каже, че Зоря с нищо не надигра ЦСКА през всичките 90 минути, но просто се възползва от две контраатаки в последните пет минути на мача.

В 87-ата минута Шахаб Захеди се възползва от група грешка в “червената” отбрана, като напредна и макар да имаше опция да подаде на двама свои съотборници, той реши да стреля и откри резултата за домакините.

В последните секунди на мача пък нова контраатака доведе до 2:0, като този път Захеди асистира към Алахяр Сайдманеш, който окончателно реши всичко в сблъсъка.