Мартин Минчев бе титуляр за Спарта в Лион

Лига на конференциите

Младежкият национал на България – Мартин Минчев, за пореден път поведе атаката на чешкия гранд Спарта (Прага) в Лига Европа.

Неговият тим обаче претърпя тежко поражение с 0:3 при визитата си на френския Лион.

Минчев, който така и не получава повиквателни за мъжкия ни тим, а продъжлава да играе за младежите, остана на терена през целия мач, но не успя да помогне на своя тим да стигне до гол.

Спарта игра добре през първата част и се оттегли на почивка при нулево равенство, но след това два бързи гола пречупиха чехите.

Те бяха дело на алжирския национал Ислам Слимани в рамките на 120 секунди. В 61-ата минута той излезе сам срещу вратаря, преодоля го и вкара, а в следващата атака удвои с глава.

Крайният резултат оформи Карл Токо Екамби с последното отиграване в мача в 95-ата минута.

Така Лион се класира за следващата фаза след четири победи от четири мача, но Мартин Минчев и компания имат всички шансове да продължат напред.

Те делят второто място с по 4 точки с Рейднжърс, който направи 1:1 с Брьондби. Датчаните пък имат две точки и също са със своите шансове да продължат напред.