Берое удари Локо Пд в края, Ботев пък оглави временно Първа лига

Берое - ЦСКА 1948

Берое нанесе тежък удар на Локомотив (Пд) – 1:0 с късен победен гол в 87-мата минута. Омар Камара, влязъл в игра като резерва минути по-рано, овладя елегантно топката в наказателното поле след неуспешен опит за изчистване, и я прати в мрежата.

Националът на Мавритания вкара третото си попадение за беройци, пращайки в еуфория публиката в Стара Загора.

Тя имаше нужда от попадението и победата, както и тимът, а най-вече треньорът Петър Колев, който е под голямо напрежение и спекулациите за негова смяна не спират.

В същото време такова напрежение не може да няма около Локо – сребърен медалист от миналия сезон, двукратен носител на Купата на страната в последните три години, а сега – трети отзад напред в класирането с едва 7 точки след първите му 9 изитрани мача.

В ранният петъчен мач другият пловдивски тим – Ботев, постигна успех с 3:1 над ЦСКА 1948.

Това е шеста победа от шест мача в Коматево на “канарчетата” за първенството през този сезон, а с последната от миналия, стават 7 поред.

С 21 точки Ботев е на върха, като за този актив му трябваха 10 изиграни мача. Втори е Лудогорец с 18, но от 7 двубоя. Третият Славия има 17 (9 срещи), а ЦСКА има 16, но е изиграл само 6 шампионатни мача.