Григор победи “щастлив губещ” и е на четвъртфинал в Сан Диего

Григор Димитров

Първата българска ракета при мъжете Григор Димитров нямаше никакви проблеми и победи с 6:1, 6:1 датчанина Аугуст Холмгрен по пътя си към четвъртфиналите на турнира в Сан Диего. Димитров имаше късмет, тъй като съперникът му Феликс Оже-Алиасим, който е под номер 11 в ранглистата, се отказа заради контузия 3 часа преди мача, и българинът се изправи срещу датчанина, който е на 901-во място в световната ранглиста, стигна дотук като щастлив губещ от квалификациите и за него това бе първо участие в основната схема на турнир от АТР.

Григор поведе с 5-0 гейма още в първия сет, като бе на прага да спечели на нула, но Холмгрен успя да вземе третото си сервирана и сетът приключи при 6:1.
По подобен начин се разви и вторият сет, но Димитров поведе с 4-0, преди съперникът му да успее да спечели гейм при свой сервис. Последва бърз гейм за българина, нов пробив и крайното 6-1, 6-1 бе постигнато само за 56 минути.

“Не трябва да подценяваш нито един съперник и знаех, че трябва да се грижа за моята страна на корта. Страхотно е, че зрителите подкрепят по такъв начин Аугуст, аз винаги съм искал да отида в колеж и да съм част от такъв отбор. Бих му пожелал да не забравя, откъде е тръгнал”, каза Григор Димитров след мача.

Григор Димитров си осигури място на четвъртфинала на турнира, където ще срещне руснака Аслан Карацев и 18 310 долара от наградния фонд. Карацев победи унгареца Хуберт Хуркач с 5-7, 6-4, 6-2. Двубоят между двамата е в събота рано сутринта. Григор Димитров отпадна от Карацев на Откритото първенство на Австралия рано през тази година, след като българинът спечели първия сет, но получи контузия и доигра с болки мача, който загуби след 6-2, 4-6, 1-6, 2-6.