Везенков поведе Олимпиакос към летящ старт в Евролигата

Най-добрият български баскетболист Александър Везеnнков и съотборниците му от Олимпиакос се насладиха на летящ старт на новия сезон в Евролигата. Гръцкият гранд записа убедителна победа със 75:50 срещу един от традиционни най-силните клубове в европейския баскетбол – испанския Баскония.

Българинът започна перфектно и в рамките на първата част отбеляза 12 точки, след като през миналата година записваше средно по 11.5 точки на двубой. “Червено-белите” спечелиха тази четвърт с 28:12, а след това продължиха доминацията си и на почивката водеха с 47:22.

Баските така и не успяха да се възстановят от кошмарното първо полувреме след почивката, когато домакините поддържаха добрата преднина в своя полза и заслужено ликуваха след 75:50.

Везенков, който бе в стартовата петица на своя тим, завърши като най-резултатен в целия мач – с 16 точки. Крилото вкара 5/8 опита за 2 точки, 1/3 от тройката и 3/5 от наказателната линия, а статистиката му бе допълнена от 3 борби, 2 отнети топки, 1 асистенция и 1 грешка за 22 минути игра.

Мустафа Фал с 11 точки и Костас Слукас с 10 бяха другите двама топреализатори за победителите, докато за испанците Рокас Гиедрайтис вкара 15 точки, а Мат Костело – 11.

На 8 октомври Олимпиакос приема Реал (Мадрид) във втория си мач.