Барселона изпусна победата след аванс от 3:0 в Селта

Барселона поведе с 3:0 при гостуването си на Селта (Виго), но в крайна сметка не си тръгна от гостуването в Галисия като победител. “Блаугранас” трябваше да се задоволят само с точка, след като северняците изравниха до 3:3 през второто полувреме, за да зарадват пълните трибуни на стадион “Балаидос”.

Така каталунците се върнаха повече от 20 години назад във времето, когато бе и последният случай, в който повеждат с три гола и не печелят. Това се случва през януари 1998 срещу Валенсия, когато Барса губи с 3:4.

Освен това домакините вкараха и още два гола, които обаче бяха отменени след консултация с ВАР – един заради засада и един заради игра с ръка.

Хубав диагонален удар на Ансу Фати се превърна в гол след само пет минути, а в 17-ата Серхио Бускетс удвои с далечен шут и един от редките си голове. До почивката Мемфис Депай направи 3:0, след като се разписа с глава след асистенция на Жорди Алба.

След почивката Тиаго Галярди и Нолито се разписаха, но головете им не бяха зачетени. Две попадения на Яго Аспас в 52-ата и 96-ата минута, разделени от гол на Нолито, донесоха точката на галисийския тим.

Капитанът Аспас се разписа отблизо в началото на второто полувреме. Нолито с удар от плонж намали до 3:2 срещу бившия си тим в 73-ата минута, а вече отвъд добавеното време Аспас нанесе и третия удар по каталунците – 3:3.

Пропуснатата победа не бе единствената лоша новина. Фати напусна игра заради контузия в бедрото, а Ерик Гарсия също бе сменен заради травма.

Каталунците с девети със 17 точки и ще се надяват на по-добри времена от следващата седмица, когато Шави ще поеме треньорската длъжност. Селта пък е на четиринадесето място с 12 точки.