Левски спечели най-старото столично дерби

Левски

“Левски” записа победа с 1:0 срещу Славия в най-старото столично дерби.

Успехът на “сините” отново бе донесен от Билал Бари, който продължава да е във фантастична форма и днес именно той отбеляза попадението, което осигури трите точки на неговия тим.

Нападателят вече има шест гола в последните си пет мача, а за Славия това бе първа домакинска загуба за сезона.

В 50-ата минута Бари бе замесен в една от най-спорните ситуации в мача, когато изскочи зад защитната линия на противника, а Венцислав Керчев го събори на влизане в наказателното поле. Първоначално Ивайло Стоянов отсъди дузпа, но консултация с ВАР доведе до отмяна на това решение, като съдията даде пряк свободен удар, от който Георги Миланов затрудни максимално Вуцов. Вратарят изби топката в гредата, а след тов спря още един удар на играч в синьо.

Десет минути по-късно Ерол Дост бе изгонен след втори жълт картон за доста необмислено нарушение.

Младият вратар на “белите” Вуцов бе на високо ниво, но при попадението на Бари нямаше какво да направи, след като защитата на домакините не реагира достатъчно добре и го остави на чиста позиция.

Мароканецът бе точен осем минути преди края, когато бе забравен от отбраната на Славия на далечната греда и отбеляза с глава след центриране на Радослав Цонев за 1:0.

“Левски” е осми със седемнадесет точки – с шест по-малко от Славия, който заема четвърта позиция.