Сити изцяло надигра Юнайтед в дербито на Манчестър

Манчестър Сити

Манчестър Сити се върна към победите и забрави за загубата от Кристъл Палас преди седмица, след като днес тотално надигра градския си съперник Юнайтед. “Гражданите” спечелиха с 2:0 като гост на “Олд Трафорд”, като можеха да вкарат и още голове, но Давид Де Хеа на няколко пъти спаси сигурни попадения.

Сити заигра в типичния си стил от самото начало – задържайки топката и пресирайки високо съперника. Именно тази преса обърка тотално домакините, които трудно минаваха центъра и въобще не се задържаха в противниковата половина.

Хари Магуайър бе в центъра на една от малкото опасности за Юнайтед, която дойде още в шестата минута. Тогава капитанът засече центриране с глава, но топката премина покрай вратата. А още в следващата минута гостите поведоха без дори да имат удар във вратата.

Жоао Кансело центрира отляво, а Ерик Баий се опита да изчисти топката с крак, но не успя да го направи и я прати в собствената си мрежа, без да остави шанс за реакция на Де Хеа – 1:0 за “сините”

Сити продължи да контролира играта и след гола, а първият удар в която и да е от двете врати дойде чак в 26-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля от воле с левия крак, но Едерсон спаси.

Между 29-ата и 33-ата минута Де Хеа бе главно действащо лице. Испанският вратар на Юнайтед направи няколко фантастични спасявания, като първо отказа Габриел Жезус, който шутира от 5-6 метра, след това отрази и далечен изстрел на Кансело, който летеше точно под гредата, а за финал предотврати втори автогол – този път след изчистване на Виктор Линдельоф.

И точно когато домакините бяха готови да си отдъхнат, че бурят ще приключи, защото идва полувреме – Сити вкара втори гол. За който сериозна вина имаше и блестящият досега Де Хеа. Центриране на далечната греда бе засечено от Бернардо Силва, който вкара от почти нулев ъгъл, като Люк Шоу го остави съвсем непокрит, а Де Хеа можеше да се намеси далеч по-добре – 2:0.