Барса с разгром след шоу на Лионел Меси

Лионел Меси заигра с добре познатото си настроение, а това веднага доведе до разгром в полза на Барселона.

Каталунците разбиха с 5:1 гостуващия Алавес, припомняйки си позабравеното чувство тотално да разпилеят някого на “Кам Ноу”.

Барса е в серия от седем поредни успеха, но повечето от тях идваха драматчино и с много трудности. Нещо, от което днес нямаше и помен.  Със сигурност и цялостният облик на тима бе различен, защото през настоящия сезон видяхме доста трудни и посредствени представяние на каталунците.

А в основата на това бе Лионел Меси, който излезе в страхотно настроение и още от началото се превърне в добре познатия диригент за играта на своя тим.

След няколко пропуска в началото, резултатът за тима откри Франсиско Тринкао – човекът, донесъл драматичния успех над Бетис преди седмица.

Малко след това гол на Меси бе отменен, но това не попречи на аржентинския гений да се разпише до края на полувремето. Този път с удар извън наказателното поле, в който нямаше нищо нередно.

През втората част шоуто на каталунците продължи. Макар Алавес да върна един гол чрез Риоха, Меси и компания не позволиха на интригата в мача да се върне.

Вихрени шсест минути, в които Меси асистира за нов гол към Тринкао, след това самият аржентинец вкара феноменален гол от дистанция, а Жуниор Фирпо оформи крайното 5:1.

Така Барса събра 46 точки на второто място, но мечтата за титла на този етап изглежда все така трудно постижима.

По-рано днес Атлетико (Мадрид) изкопчи нова победа, макар и трудно.

“Дюшекчиите” победиха Гранада с 2:1, като имат 8 точки аванс пред Барса и Реал, както и мач по-малко от преследвачите си.

На точка зад Барса и Реал пък е отборът на Севиля, който също постигна труден успех днес, с 1:0 над Уеска.