Невероятен Григор не даде сет и на световния №3

Григор Димитров победи световния №3 Доминик Тийм с 6:4, 6:4, 6:0 и се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Това бе поредното невероятно представяне на Димитров, който достигна сред най-добрите 8 все още без да е загубил сет.

Днес той отново изигра невероятен мач с голяма увереност, като заслужено спечели срещу Тийм, който влезе в мача като фаворит.

Впечатляващото при Гришо бе, че макар и на два пъти да изостана с пробив в първия и втория сет, родната звезда успя да обърне.

Той изостана с 1:3 в първата час, но с два последователни пробива обърна нещата и затвори сета с 6:4.

Ситуацията бе идентична и във втория сет, когато Тийм отново имаше преднина от 3:1, но в крайна сметка загуби с 4:6, притисната от невероятната игра на българина.

В последната част гардът на световния №3 просто падна, а Григор тотално го разпиля и не му даде нито гейм.

За място на полуфиналите Гришо ще се бори с руската изненада Аслан Карацев.