ЦСКА изпусна дузпа, но победи Пирин в София

ЦСКА

ЦСКА победи Пирин Благоевград с 1:0 на “Българска армия”, след като игра повече от полувреме с човек повече в срещата от петия кръг на българското футболно първенство.

Така “армейците” записаха успех и във втория си мач през сезона и продължават с пълен актив.

Гостите пък допуснаха трето поражение в четвъртия си мач след завръщането в елита.

Преди началото на двубоя “червените” подариха фланелка, картина и букет на клубната легендата Димитър Якимов, който през седмицата навърши 80 години.
Първото полувреме беше равностойно и без съществени положения до 39-ата минута, когато Георги Йомов се измъкна от дясно и центрира към Жорди Кайседо и той с глава от границата на малкия пеналт засече в мрежата.

Три минути по-късно Пирин остана с човек по-малко. Капитанът Станислав Манолев получи втори жълт и червен картон, след като закачи с ръка в лицето Тибо Вион при опит да се измъкне от французина в средата на терена.

В 51-ата минута ЦСКА получи дузпа за игра с ръка на Станислав Костов след разглеждане на ВАР от главния арбитър Димитър Димитров. Петър Петров обаче отрази удара на Кайседо от бялата точка.