Аржентина и Чили се класираха за 1/4-финал на Копа Америка

Копа Америка

Аржентина и Чили са първите два сигурни четвъртфиналисти от група А на Копа Америка. Странният формат на турнира обуславя, че първите 4 от 5 тима във всяка от двете групи отива на елиминациите.

На стадиона в Суяба чилийците превъзмогнаха куп проблеми извън терена и направиха 1:1 срещу един от фаворитите – Уругвай, за да си осигурят място сред последните осем тима. Едуардо Варгас откри за Чили в 26-ата минута, а Артуро Видал си вкара автогол в 66-ата.

С пет точки от първите три мача чилийците са четвъртфиналисти от група А.

В късния мач Аржентина победи с 1:0 Парагвай в град Бразилиа, за да си осигури също място на 1/4-финал. Папу Гомес вкара единствения гол в 10-ата минута.

Класирането в група А:

Аржентина 7 т., Чили 5 т. (сигурни за класирането си), Парагвай 3 т., Уругвай 1 т., Боливия 0 т. За 1/4-финал се класират първите четири тима.

Тази нощ на Копа Америка няма мачове, а битките се подновявт с двубоите от група В в сряда срещу четвъртък. Тогава в 00 ч Еквадор се изправя срещу Перу, а в 3 ч след полунощ Бразилия играе с Колумбия.