Белгия записа трета победа на Европейското първенство

Белгия, Ромелу Лукаку

Белгия изпълни очакванията и се класира за осминафиналите на Евро 2020 като победител в своята група С, след като спечели с 2:0 срещу Финландия в Санкт Петербург. Автогол на вратаря Лукаш Храдецки и гол на Ромелу Лукаку донесоха успеха, който е трети в три мача за “червените дяволи” на турнира.

Пълният актив точки и първото място пращат Белгия на осминафинал в Севиля, като съперник на страната ще бъде един от най-добрите трети отбори.

Финландците остават трети, но е малко вероятно да излязат от груповата фаза с актив само от 3 т.

Белгия поведе благодарение на автогол в 74-ата минута. Томас Вермален стреля в гредата след корнер, а след това брилянтният до момента Храдецки я вкара в мрежата си с ръка. 11 минути по-късно Лукаку заби третото си попадение на турнира.