Дания избухна и разгроми Русия, за да намери място на осминафинал

Дания

Дания изригна мощно и разгроми Русия с 4:1, за да се класира за осминафинал на Евро 2020. “Червеният динамит” загуби първите си два мача в група В, но спечели третия и това се оказа достатъчно зя място в елиминациите. Постижението е още по-значимо след травмата от припадъка и заплахата за живота на Кристиан Ериксен. Лидерът на тима рухна на терена след остра сърдечна недостатъчност още в първия двубой срещу Финландия.

Дания завършва втора в групата и ще играе срещу Уелс в Амстердам на осминафинал.

Заместникът на Ериксен – 20-годишният Микел Дамсгорд, откри със страхотен гол в 38-ата минута. Грешка на Роман Зобнин подари топката на Юсуф Поулсен, който не сбърка за 2:0 в началото на второто полувреме и пътят на руснаците обратно в мача бе пресечен. Те все пак получиха надежда, когато Артьом Дзюба от дузпа намали в 69-ата минута, но само за 180 секунди “динамитът” ги взриви.

Първо Андреас Кристенсен вкара отдалеч, а после Меле след чудесна контраатака оформи крайния резултат в 82-рата минута.

Дания отива напред, а Русия отпада от турнира.