Арда отново си тръгна с 3 точки от “Герена”

Левски - Арда

Арда (Кърджали) надигра Левски с 2:0 като гост и нанесе трето поражение на “сините” от три мача от началото на сезона в българската футболна efbet Лига.

Арда се възползва от две груби грешки на защитата на домакините и вкара два бързи гола през първото полувреме. Симеон Славчев направи първия подарък за тима от Кърджали и Христофор Хубчев опита да поправи грешката му, но вместо това повали Иван Коконов в наказателното поле и Валентин Железов даде дузпа. Тонислав Йорданов пое отговорността да я изпълни и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Левски в 20-ата минута.

Арда вкара втория си гол само 12 минути по-късно, когато Николай Михайлов направи груба грешка. Също като Славчев, капитанът подари топката на нападателите на Арда, а те си размениха няколко паса и изведоха Спас Делев зад гърба на защитата. Той вкара с лекота покрай Михайлов за 2:0.

Левски отговори с два опасни удара на новото попълнение Георги Миланов. Халфът бе неточен от дъгата от пряксвободен удар през първото полувреме, а в началото на второто изпрати топката покрай вратата и от игра.

Левски създаде най-чистото си положение в 67-та минута. Здравко Димитров стреля извън наказателното поле, а топката рикошира в тялото на съперник и изведе Билал Бари сам срещу Иван Караджов. Нападателят удари топката с всичка сила, но тя прелетя над напречната греда на вратата.

До края на мача “сините” стигнаха до един удар в гредата от Мартин Петков и Арда спечели с 2:0.