Анди Мъри беше спрян на четвъртфиналите в Стокхолм

Анди Мъри

Бившият номер 1 в света Анди Мъри отпадна на четвъртфиналите на турнира в Стокхолм от категория ATP 250.

Британецът загуби от Томи Пол (САЩ) с 2:6, 6:3, 3:6 за 2:17 часа.

В решителния трети сет американецът направи пробив в осмия гейм и при свой сервис затвори мача.

“Той е легенда. Днес аз изиграх един от най-добрите си мачове”, каза Пол след двубоя.

Номер 4 в схемата Даниел Евънс (Великобритания) също отпадна след загуба от Франсес Тиафо (САЩ) с 6:1, 1:6, 1:6.

Тиафо и Пол ще играят един срещу друг в спор за място на финала.

Двама от поставените продължават на полуфиналите. Номер 2 Феликс Оже-Алиасим (Канада) елиминира Ботич ван де Зандшулп (Нидерландия) с 6:4, 6:3 и се класира за петия си полуфинал за сезона.

Защитаващият титлата си и трети поставен Денис Шаповалов (Канада) победи французина Артур Риндеркнех с 4:6, 6:3, 7:5 за 2:23 часа.