Бразилия стана четвъртият сигурен отбор за Мондиала

Бразилия е четвъртият сигурен финалист на Мондиал 2022, след като победи у дома Колумбия с 1:0 в мач от 13-ия кръг на квалификациите в Южна Америка. Другите три отбора с квоти за Катар са домакините, Германия и Дания.

Единственото попадение за селесао в Сао Пауло вкара Лукас Пакета в 72-рата минута след страхотна триходова комбинация, в която топката мина с едно докосване между Маркиньос, Неймар и голмайстора.

Бразилия има 34 точки, след като в 12 изиграни мача допусна само едно реми (0:0 срещу същите колумбийци навън), инкасира само 4 гола и вкара 27. Отборът на селекционера Тите се класира за световното, тъй като разликата с петия и шестия (Колумбия и Уругвай) – местата извън директната квота, вече е 18 точки, а те имат да изиграят по пет мача.