Германия и Хърватия с разгромни победи в световните валификации

Германия

Германия и Хърватия записаха разгромни победи при подновяването на световните квалификации, докато Португалия направи грешна стъпка при подновяването на европейските мачове по пътя към Катар 2022.

В група J германските национали записаха осмия си успех в девет изиграни мача, след като разбиха абсолютния аутсайдер Лихтенщайн с 9:0. Селекцията на Ханзи Флик не показа никаква милост към доста по-непретенциозния си съперник, вкарвайки четири пъти преди почивката и още пет през второто полувреме.

Хърватия също бе във вихъра си в група H, където продължава борбата си за първата позиция, която в момента е за Русия. “Ватрените” разбиха Малта като гости със 7:1, след като през първата половина вкараха общо пет пъти – четири бяха в правилната врата, а Марсело Брозович си вкара автогол. През втората половина доминацията им продължи с още три попадения.

Всички резултати от световните квалификации в зона “Европа”:

Група А: Азербайджан – Люксембург 1:3, Ирландия – Португалия 0:0

Група В: Грузия – Швеция 2:0, Гърция – Испания 0:1

Група H: Русия – Кипър 6:0, Малта – Хърватия 1:7, Словакия – Словения 2:2

Група J: Армения – Северна Македония 0:6, Германия – Лихтенщайн 9:0, Румъния – Исландия 0:0